Мирні люди зниклі безвісти на Донбасі

Звіт роботи ГО “Блакитний птах” за перше півріччя 2022 року

0

              Друзі, звітуємо про нашу діяльність за перші шість місяців 2022 року. Початок цього року, як і для кожного українця, виявився складним для нас. Зважаючи на повідомлення міжнародних партнерів України про ймовірний напад Російської Федерації, ми допускали можливість повномасштабного вторгнення та намагалися максимально підготуватися до нього. Але реальність виявилася набагато жорстокішою та складнішою… Наші спеціалісти також вимушено ставали внутрішньо переміщеними особами та біженцями, також сиділи у підвалах під час обстрілів, дехто також втратив житло та майно, ми також проводжали наших рідних до лав ЗСУ та чекаємо їх з перемогою. Але найстрашніше, коли втрачали зв’язок з рідними та друзями, з нашими бенефіціарами. На жаль, наші хвилювання не завжди були безпідставними… Світла пам’ять усім, хто загинув від рук “рашистів”. Ми віримо: прийде час,  РФ заплатить справедливу ціну та понесе справедливу відповідальність за всі злочини, що  скоїла.

        В цих обставинах ми робили те, що вміємо, задля чого ГО “Блакитний птах” і створювалася – допомога людям, що зазнали тортур та жорстокого поводження і їх рідним, а також членам сімей безвісти зниклих людей. Наразі, кількість таких людей значно виросла. Оцінку нашої роботи робити вам – людям задля допомоги  яким  ми працюємо. Ми щиро вдячні нашим партнерам United Nations Voluntary Fund for Victims of Torture, DIGNITY – Danish Institute Against Torture, People in Need,  Sigrid Rausing Trust, Global Survivors Fund за підтримку нашої діяльності.

       За першу половину року ми отримали звернення від 707 людей, серед яких:

 • 154 – людини, які перебували в полоні та зазнали тортур і жорстокого поводження;
 • 553 – рідні полонених та зниклих безвісти осіб.

изображение_2022-08-09_130627660 изображение_2022-08-09_130801933

                                                                Цим людям було надано:

изображение_2022-08-09_132856729

     Разом з тим, після початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації, ми не могли залишитися осторонь і від інших категорій цивільного населення, що постраждало від бойових дій на території України. Ми одні з перших, уже в березні, почали надавати кризову психологічну підтримку громадянам, у квітні – разову  грошову допомогу,  у червні –  юридичну допомогу постраждалому від бойових дій цивільному населенню.

изображение_2022-08-09_133100476

      Кризова психологічна допомога надавалася телефоном, онлайн та оффлайн. Під час найбільш складних перших місяців повномасштабний вторгнення, особиста кризова допомога нашими спеціалістами надавалася на Київському залізничному вокзалі, у Київському метрополітені (що використовувалося як бомбосховище), у центрі для біженців  м. Львів, госпіталі “Лісова поляна”. Також наші психологи у квітні 2022 року здійснили виїзні поїздки у звільнені населенні пункти Київської обл.: м. Буча, м. Бородянка, с. Мотижин, с. Копилів, які більше місяця перебували під окупацією російських військових. Там нашими психологами було надано особисту кризову психологічну підтримку місцевому населенню.

        У квітні – травні разову грошову допомогу у розмірі 3000 гривень ми надавали широкому колу постраждалому цивільному населенню. Найчастіше бенефіціари просили грошову допомогу на покриття оренди житла, купівлю медикаментів та оплату медичних обстежень, купівлю продуктів харчування. У квітні-травні також було багато задоволених звернень про грошову допомогу на евакуацію з зони бойових дій. В подальшому, через обмежені фінансові та людські ресурси ми зосередилися на наданню разовою грошової допомоги двом категоріям:

 • цивільним особам, що зазнали поранення в результаті бойових дій та потребують кошти на лікування/реабілітацію;
 • членам сімей загиблих цивільних осіб.

Найбільш типові питання, по яким надавалися юридичні консультації стосувалися:

 1. Щодо алгоритму дій і звернень до правоохоронних органів при зникненні особи безвісти в зоні бойових дій.
 2. Щодо звернення до правоохоронних органів та інших державних структур у випадку полону чи незаконного позбавлення свободи рідних заявників, комунікації з вказаними органами і вжиття додаткових заходів для звільнення родичів.
 3. Щодо перерахування грошового забезпечення зниклого чи перебуваючого в полоні військовослужбовця члену сім’ї.

        А ще, ми розпочали активно ділитися своїм досвідом. Уже провели семінар   “Сексуальне та гендерне-обумовлене насильство в контексті війни” для команди психологів проекту КМДА “Перша психологічна допомога жінкам та дівчатам Києва” та розпочали підготовку до цілої серії тренінгів:

 • 5-денний тренінг для 12 психологів з Києва та області з екстреної допомоги потерпілим від тортур;
 • 10 онлайн-тренінгів для психологів з кризової психологічної допомоги;
 • 10 онлайн-тренінгів для медиків по особливостям роботи з потерпілими від тортур, сексуального, гендерне – обумовленого насильства в контексті війни;
 • 10 онлайн-тренінгів для держслужбовців по особливостям роботи з потерпілими від тортур, сексуального, гендерне – обумовленого насильства в контексті війни.
 • 4 вебінарів для журналістів по комунікації з потерпілими від тортур та гендерного й сексуального насильства в контексті війни – як брати інтерв’ю та висвітлювати тему, щоб не завдати шкоди потерпілим.

изображение_2022-08-09_133703263изображение_2022-08-09_133742509

Разом з вами чекаємо на перемогу та не зупиняємося! Далі буде…

Ви можете підтримати організацію фінансово:

Карта організації: 5169 3305 1768 7791

Або

Найменування отримувача: ГО БЛАКИТНИЙ ПТАХ

Код отримувача: 39957024

Рахунок отримувача IBAN: UA383052990000026001005019139

 Назва банку: АТ КБ “ПРИВАТБАНК”

       Підтримати діяльність “Блакитного птаху” з закордону можна зробивши SWIFT платіж в євро на рахунок організації.

Реквізити для переказу з закордону

Company details Company Name:

PO BLUE BIRD IBAN Code: UA153052990000026008005022419

Name of the bank: JSC CB “PRIVATBANK”, 1D HRUSHEVSKOHO STR., KYIV, 01001, UKRAINE Bank SWIFT Code: PBANUA2X

Company address: UA 01001 Kyiv, Kopernika street, 29/ 36 Account in the correspondent bank: 400886700401 SWIFT Code of the correspondent bank: COBADEFF Correspondent bank: Commerzbank AG, Frankfurt am Main, Germany

Share.

About Author

Comments are closed.