Мирні люди зниклі безвісти на Донбасі

Звіт роботи ГО «Блакитний птах» за період січень-липень 2021 року

0

 

Доки ми, разом з вами усіма, чекаємо на звільнення наших громадян, фахівці  “Блакитного птаху” продовжують надавати психологічну, соціальну та юридичну підтримку людям, які стикались з жахом незаконних затримань та зникнень у зв’язку з війною на сході України.

Цей черговий карантинний період приніс нові виклики у нашій діяльності. Зараз ми з усмішкою згадуємо як шукали у друзів велосипед, щоб забрати вкрай необхідні і уже оплачені ліки з аптеки в локдаун, коли транспорт працював тільки для людей зі спеціальними перепустками. Досі з сумом та роздратуванням згадуємо, як через фактично не працюючі КПВВВ не змогли знайти спосіб доставки, також вкрай необхідних ліків, на непідконтрольну Уряду територію Донецької області. З гордістю за нашого клієнта, згадуємо його дії, коли він через обман з боку потенційного роботодавця залишився один, в незнайомому місці, без грошей, без роботи, без житла. Опинившись у кризовій ситуації він  робив усі необхідні дії та уже у  той же день знайшов роботу з проживанням.  Ми його тільки трішки підтримали, запевнили, що не залишимо та підказали куди дзвонити. Дуже приємно допомагати, коли людина сама готова діяти.

В цей період ми отримували звернення як від людей, яких було звільнено в попередні роки та членів їх родин. Характер цих звернень (довготривалі психологічні та фізичні наслідки пережитих тортур та перебування довгий час у стресовій ситуації) ще раз показує необхідність запровадження довготривалої державної підтримки для частини осіб, які зазнали незаконного затримання.

Основні юридичні питання з якими до нас зверталися стосувалися:

  • пояснення специфіки роботи комісії МРТОТ і особливостей прийняття рішень про грошову допомогу, імовірність відмови;
  • допомога у підготовці заяви про надання грошової допомоги до комісії МРТОТ, консультування щодо збору підтверджуючих і супровідних документів;
  • щодо здійснення додаткових заходів зі звільнення з полону, роз’яснення з приводу складнощів та особливостей переговорного процесу зі звільнення заручників;
  • звернення до правоохоронних органів щодо стану розслідування у кримінальному провадженні за фактом незаконного затримання.

Мусимо визнати, що посилання на списки СБУ та необхідність доводити заручниками та їх рідними свою громадську позицію – ганебні явища у роботі комісії МРТОТ.

Відсутність власного житла та необхідність витрачати значні кошти на лікування – являються одними з найбільших проблем, з якими стикаються значна частина бувших заручників та їх рідних.

Тому ми вкотре закликаємо прийняти необхідне законодавство для цих людей. Найбільш таким, що відповідає нашим уявленням про те, які гарантії мають бути закладені в законодавстві ,  є законопроєкт:  «Про соціальний і правовий захист осіб, позбавлених свободи внаслідок збройної агресії проти України», розроблений спільними зусиллями неурядового сектору та Представництва Президента України в АР Крим і Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Також ми отримували звернення щодо осіб, які досі знаходяться в місцях несвободи в ОРДЛО, і щодо нових затримань у цей період. Ці звернення не давали нам забути, що не дивлячись на зменшення інформації в інформаційному просторі, і під час пандемії, карантину, локдаунів – війна триває… Ми дуже просимо громадян, що проживають на непідконтрольних Уряду України територіях, людей, які їздять туди – бути обережними та зберігати усі необхідні заходи безпеки.

За цей період до нас звернулося 174 людини.

Стать Вік
  0-18 19-35 36-60 +60 Проміжний підсумок за статтю
Чоловіча 2 21 53 1 77
Жіноча 11 56 30 97
Інша 0 0 0 0 0
Проміжний підсумок за віком 2 32 109 31 174

 

Ці люди отримали:

Кількість Суть допомоги
217 Кризова підтримка
271 Сеанси психотерапії
315 Юридичні консультації
7 Медична допомога

 

Також ми провели дві групові зустрічі «Від виживання до життя».

Мріємо, щоб такого роду наша діяльність більше нікому і ніколи не була потрібна і працюємо далі.

Ви можете підримати організацію фінансово:

Карта організації 5169 3305 1768 7791

Або БЛАКИТНИЙ ПТАХ ГО
ЕДРПОУ 39957024
Рахунок 123206490000026009052674251
Share.

About Author

Comments are closed.