Звіт Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні

0

17 вересня 2019 відбувся звіт Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні за період з 16 травня по 15 серпня 2019, який відвідала команда Блакитного птаху.
З висновків, озвучених головою Моніторингової місії Матильдою Богнер, ситуація в Донецькій і Луганській областях стабілізується, кількість жертв серед цивільного населення зменшилась.
Під час підготовки доповіді, діяльність Моніторингової місїі ООН була серйозно обмежена на території самопроголошених ДНР та ЛНР. Серед цих обмежень продовження відмови у доступі до місць тримання під вартою. Автори доповіді акцентують на тому, що це викликає особливе занепокоєння на тлі серйозних тверджень про порушення прав людини. «Ми також закликаємо скасувати інші обмеження нашої діяльності у Донецьку та Луганську», – зазначила пані Богнер.
Незважаючи на обмеження діяльності Моніторингова місія ООН змогла задокументувати, зокрема шляхом дистанційного моніторингу, порушення прав людини на території, яка контролюється самопроголошеними «республіками». Наприклад, примусову працю у виправних колоніях у самопроголошеній ЛНР та випадки свавільного тримання під вартою в обох самопроголошених «республіках».
Рекомендаціями стосовно незаконного утримання полонених в місцях позбавлення волі стали наступні положення:
1. Забезпечити УВКПЛ (Управління Верховного комісара ООН по правам людини) та іншим міжнародним організаціям конфіденційний та безперешкодний доступ до всіх місць позбавлення волі й надати можливість проведення конфіденційних інтерв’ю з затриманими відповідно до міжнародних норм в самопроголошених ДНР і ЛНР.
2. Припинити практику адміністративного та превентивного арешту.
3. Негайно після затримання осіб надавати інформацію про місцезнаходження затриманих їхнім сім’ям.
4. За всіх обставин гуманно ставитись до всіх затриманих осіб і забезпечити умови тримання під вартою, що відповідають міжнародним стандартам.

Попередні доповіді ви можете прочитати на сайті перейшовши за данним посиланням

Share.

About Author

Comments are closed.