Перша допомога звільненим з полону

0

29 грудня 2019 року було звільнено 76 українців. Більшість з них є мешканцями Луганської та Донецької області і їх домівки залишилися на окупованих територіях. Варто віддати належне всім причетним до зустрічі і підтримки звільнених речами першої необхідності, їх майже в повному обсязі оперативно забеспечили волонтери. Клінікою Феофанія була надана фахова медична допомога з обстеженням, діагностікою, лікуванням, а також з забеспеченням засобами власної гігієни. Дуже вчасною була підтримка людей, які колись самі пройшли через полон, тож знають наскільки важливо мати хоч якісь власні кошти на перший час перебування на волі.
Завдяки Ірині Довгань та Валерію Недосекину було надано матеріальну допомогу всім звільненим, що перебували на лікуванні в Феофанії. А також завдяки зібраним ними коштам вдалося забеспечити ліками, декілька звільнених хлопців. Фонд “СВОЇ” допомогає з засобами гігієни для передачі в реабілітаційні центри. МінВетТОТ взяло на себе зобов’язання по вирішенню юридичних питань і координації всіх питань, пов’язаних з лікуванням та реабілітацією. Тобто майже всі питання першої необхідності на сьогодні вирішенні. Але…

Так як організація Блакитний птах турбується не тільки про фізичне повернення,но і душевне зцілення, ми дуже добре розуміємо, що людям, які пережили роки ув’язнення і обмеження, потрібне не тільки виживання, але і життя. Тож нам потрібна допомога з речами, без яких можна вижити, але з ними так приємно жити.
На сьогодні більше 40 людей продовжують медико-психологічну реабілітацію в декількох державних закладах. І, нагадаю, більшість з них, не мають ніяких речей, окрім наданих волонтерами.
Тож, по перше, нам здається важливим, щоб у всіх були звичайні банні рушники. Це те, чого немає в ув’язнені, але саме м’який великий рушник після душу дає відчуття затишку і безпеки. Окрім рушників, якщо буде можливість, ми би хотіли забеспечити приємними речами, типа бальзаму для волосся жінкам, чи піною для гоління для чоловіків.
По-друге, потрібна допомога з купівлею білетів. Багато хто забирає з дому родини, або хоче повернутися до дому. Зовсім скоро, можливо навіть через місяць, більшість зможе отримати гроші від держави. Але, невже це можливо витримати, не забрати родини з окупованих територій до себе… І, ми вважаємо, що зцілення душі можливо тільки, коли всі рідні знаходяться поруч і на території, вільної від окупантів.
Ну і по третє, купа дуже важливих і необхідних витрат. Довідки нотаріусів, щоб вивезти дітей з окупації, гроші на транспорт по місту, допомога з розселенням родин, ліки які не входять в державне забезпечення, особливі потреби та неімовірна кількість форс-мажорних питань, які виникають в людей, які втратили минуле життя і ще не влаштували теперішнє і майбутнє.
Тож, в нас як завжди, питань багато і ми сподіваємося на підтримку та допомогу. Все що могли забезпечити власними силами, вже зробили. Але наші власні ресурси майже вичерпані.

Ну і звичайно, нагадуємо всім, хто пережив полон, що ми є. Блакитний птах існує для того, щоб ви ніколи не почували себе наодинці. Ми завжди поруч і готові долучитися до підтримки в будь-який ситуації. Тож чекаємо на ваші дзвінки.

Юридична підтримка +38 (050) 937 5370
Соціальна підтримка + 38 (099) 668-72-80
Психологічна підтримка +38 (095) 016 2622

Фінансово допомогти підтримці звільнених з полону можно за допомогою переказу коштів на карту
ПриватБанку: 4731 2196 1090 0742 Мокроусова Ганна Сергіївна

Підтримати організаційну діяльність “Блакитного птаха” можна, перерахувавши кошти на карту ПриватБанк 5169 3305 1768 7791

Share.

About Author

Comments are closed.