Мирні люди зниклі безвісти на Донбасі

Життя після полону: що робить держава та неурядові організації

0

2 жовтня відбувся круглий стіл захід “Життя після полону: що робить держава та неурядові організації”. Ініціаторами заходу стали ГО «Східноукраїнський центр громадських ініціатив» і БФ «Восток-SOS», що входять до коаліції правозахисних організацій “Справедливість заради миру на Донбасі”.

Представники військової прокуратури, міністерства соціальної політики, офісу Омбудсмена, міністерства інформаційної політики, СБУ, радник міністра МВС, а також представники громадських організацій спільно з колишніми полоненими обговорили ряд гострих питань.

 

Анна Мокроусова, психологиня, керівниця благодійної організації «Блакитний птах», розказала про стан медичної допомоги ув’язненим: «Після виходу з полону медична допомога надається в недостатній кількості і не орієнтована на те, що осіб піддавали катуванню. Лікарі не компетентні в такого роду травмах.  До того, ж не завжди постраждалі зізнаються в тому, що з ними відбувалося, а тяжкі наслідки з’являються пізніше. Психологічну допомогу не треба нав’язувати, вона має бути добровільною і погодженою з тим, кому вона необхідна».

Про те, які проблеми обговорювалися, читайте в матеріалі: http://totalaction.org.ua/news/35

 

Share.

About Author

Comments are closed.