Психотерапія. Навіщо вона потрібна та як відбувається сеанс психотерапії.

0

Ми вже розповідали про кризову психологічну допомогу постраждалим під час війни, у цьому матеріалі мова буде йти про інший напрямок психологічної допомоги – психотерапію, або психологічну терапію.

Що таке психотерапія?

Психотерапія – це науково обґрунтований та перевірений вид діяльності, який використовується для процесу лікування та підтримки людей з психологічними та емоційними проблемами, у тому числі психологічними травмами, за допомогою  словесних та психологічних технік.

У психотерапії використовуються різні підходи, кожен з них має свої особливості і фокус. Це може бути:  гештальт-терапія, психодрама, психоаналіз, тілесно-орієнтована терапія,  екзистенційна терапія, арттерапія, транзакційний аналіз, когнітивно-поведінкова терапія (КПТ) та інші. Але всі вони спрямовані на те, щоб допомогти людині покращити психо-емоційний стан та якість життя.

Навіщо потрібна психотерапія?

На відміну від кризової психології, психотерапія це тривала спільна робота психотерапевта і людини над глибинним розумінням його особистості, особливостей та індивідуального життєвого шляху, що він проживає. Психотерапевт допомагає пацієнтові вирішити конкретні та загальні проблеми, чи джерело життєвого стресу. Ефективна спільна робота психотерапевта та людини дає змогу виявити причини і наслідки проблем, розвинути нові можливості мислення і розуміння, структурувати емоції, посилити вольовий контроль, поліпшити перспективу вибудовування стосунків, послідовно реалізовувати власні цілі та інтереси, забезпечує підтримку та емоційне зцілення.

Психотерапія використовується для лікування широкого спектра психологічних проблем, у тому числі:

·       залежність;

·       тривожні розлади;

·       депресія;

·       розлади харчової поведінки;

·       обсесивно-компульсивний розлад;

·       фобії;

·       посттравматичний стресовий розлад;

·       розлад, пов’язаний із вживанням психоактивних речовин.

Як проходять сеанси психотерапії?

Психологічна терапія може надаватися у різних формах: індивідуальна, парна, сімейна, групова. Вона є ефективною для усіх вікових груп. Сеанси психотерапії можна проводити як під час особистих зустрічей, так і в онлайн форматі.

Психотерапевтична робота може включати бесіди, техніки релаксації, психологічні вправи та інші підходи для поліпшення самопочуття та функціонування людини. Для більшості видів психотерапії терапевт спонукає  говорити про свої думки та почуття, а також про те, що турбує пацієнта.

Інколи, після сеансу, пацієнт може почуватися фізично виснаженим, засмученим чи відчувати гнів тощо. Але з часом, обговорення того, що вас хвилює, може допомогти  змінити те, як ви думаєте та почуваєте себе в тих ситуаціях, які викликають дискомфорт та негативні емоції та покращити свою здатність справлятися з проблемами.

Неможливо передбачити, скільки знадобиться зустрічей із психотерапевтом, аби здійснити необхідну індивідуальну терапію, адже це безпосередньо залежить від індивідуальних потреб клієнта.

Куди звертатися за допомогою? Скільки коштує психотерапія?

В Україні багато громадських, благодійних організацій та волонтерських об’єднань, які під час війни надають безкоштовну психологічну допомогу. Якщо ви відчуваєте, що вам необхідна підтримка, за нею можна та варто звертатися.

Психологічну допомогу можна також отримати через безкоштовні сервіси в соціальних службах і державних лікарнях, інших державних закладах.

Також існують приватні психотерапевти, які надають допомогу на платній основі. Ціна за їх послуги може варіюватися  в залежності від запиту пацієнта та кваліфікації психотерапевта.

ГО “Блакитний птах” надає безкоштовну психологічну допомогу, у тому числі і психотерапію, людям, що пережили полон та тортури, рідним полонених та цивільних заручників та членам сімей зниклих безвісти осіб.

Якщо вам потрібна наша підтримка просимо звертатися.

Телефони психологічної допомоги:  +380950162622; +380505094049

Світлина https://hero.fandom.com/

The “Civil Society Promoting Resilience in Ukraine” project is implemented in partnership with Digniti and supported by the Ministry of Foreign Affairs of Denmark 

Share.

About Author

Comments are closed.