Інформаційно – психологічний вплив на рідних зниклих безвісти осіб. Яким чином він здійснюється та як можна протистояти йому (частина 2).

0

російська федерація розгорнула потужну інформаційно-психологічну компанію для впливу на людей, які змушені шукати своїх близьких, що зникли безвісти, використовуючи вразливий стан їх рідних.  Ми уже писали про стан, в якому інколи роками живуть рідні зниклих безвісти осіб та  фактори, які призводять до нього.

Розуміємо, що ніщо не може змусити рідних зниклих безвісти не намагатися з’ясувати долю своїх близьких, тому просимо дотримуватися деяких порад, щоб протистояти намаганням ворога психологічно впливати на нас.

  1. Пам’ятайте,  рф не має на меті допомагати українцям шукати своїх рідних.   Інформація щодо полонених, загиблих українців публікується тільки та,  яку можна використовувати для маніпулювання та викривлення фактів, з метою погіршення у нас морально-психологічного стану, викликання незадоволення владою України, недовіри до Президента, ЗСУ тощо. Інформацію, яку не можливо використати для цих цілей, вони не публікують.
  2. З  обережністю надавайте інформацію про зниклого безвісти військовослужбовця навіть українським загальнодоступним інформаційним ресурсам. Ми не радимо надавати інформацію щодо: в/ч, підрозділу, військового звання, військової професії.  Наявність цієї інформації у вільному доступі може зашкодити вашим рідним у тому випадку, якщо потрапивши в полон, вони намагаються приховати такого роду інформацію від ворога.
  3. Пам’ятайте, найчастіше на дописи про розшук зниклого безвісти реагують шахраї. Вони можуть представлятися представниками місць несвободи, де нібито утримують ваших рідних, російськими військовими чи волонтерами, лікарями в російських госпіталях тощо. Розпізнати шахрая не важко, вони завжди будуть просити у вас гроші! На жаль, ситуація зазвичай така, що побратими зниклих безвісти, які володіють інформацією щодо обставин зникнення,  не мають часу та можливості переглядати соціальні мережі. А шахраї спеціально відслідковують такі дописи.
  4. Після вимушеного перегляду російських інформаційних ресурсів, з метою пошуку інформації про вашу близьку людину, намагайтеся приділяти час і для українських джерел інформації, новин тощо.   Тривалий час отримання інформації тільки  з  джерел, які містять велику кількість пропаганди, маніпуляції, ненависті та дезінформації може мати негативний психологічний вплив.
  5. Критично аналізуйте будь-яку інформацію, що публікується російськими інформаційними ресурсами. Ворог може публікувати цю інформацію, щоб викликати у вас відчуття безнадії і безпорадності. Для прикладу, російський телеграм канал “Опознай хохла по чубу” фактично щовечора, публікує жахливі відео загибелі військових. Ці відео, в більшості випадків, зняті з висоти та ракурсу, що не дозволяють розпізнати військових, на багатьох дописах не вказані дати та напрямки, де відбулася подія. Це робиться для того, щоб рідні зниклих безвісти, переглянувши ці відео, допускали, що подія відбулася саме з їхніми близькими. Пізно увечері, щоб після усвідомлення цього, не могли заснути. Але по факту, на багатьох з цих відео не можна ідентифікувати, що  загинули саме українські військові, навіть не зрозуміло, чи відбулося це  на території України.
  6. Ми не рекомендуємо звертатися до російських інформаційних ресурсів (телеграм каналів, сумнівних сайтів), які пропонують допомогу з пошуку зниклих безвісти чи полонених  українських військових.  Вас можуть схиляти до протиправних дій, використовуючи ваш вразливий стан та потенційне знаходження вашої близької людини у них. Про такі випадки радимо повідомляти на телефон довіри СБУ 0 800 501 482.  Також з обережністю ставтеся до повідомлень в російських телеграм каналах  щодо пошуку рідних полонених, які не пам’ятають номера телефонів своїх близьких і тому не мають можливості з ними зв’язатися. При бажанні рф допомогти  українським полоненим  зв’язатися з рідними достатньо звернутися до Міжнародного комітету Червоного Хреста чи Омбудсмена.
  7. Не беріть до уваги інформацію, яку надають військові, що потрапили в полон і яка публікується на російських інформаційних ресурсах. Найчастіше ця інформація не відповідає дійсності та надана під тиском. Їх змушують говорити  те, що має на меті  дискредитувати ЗСУ, владу України, знизити морально-психологічний стан інших військовослужбовців та населення України.
  8. Спробуйте знайти рідних інших зниклих безвісти, які зникли разом з вашою близькою людиною. Це дасть можливість скоординовано діяти в питаннях пошуку.  Також спілкування  в колі людей, які опинилися в подібних обставинах, допомагає знайти опору. З людьми, які переживають те ж саме, легше поділитися власним досвідом та власними переживаннями, також можна отримати  розуміння та підтримку від них.

На жаль, ми не маємо можливості допомогти розшукати зниклих безвісти осіб, але ми працюємо для того, щоб підтримати вас. Наші контактні телефони працюють з 10-00 до 19-00 (крім вихідних).

шаблон 2

З питань соціальної підтримки, медичної та гуманітарної допомоги +380663621485, 
Психологічна допомога +380950162622; +380505094049 
Юридична допомога +380509375370 

The “Civil Society Promoting Resilience in Ukraine” project is implemented in partnership with Digniti and supported by the Ministry of Foreign Affairs of Denmark 

 

 

Share.

About Author

Comments are closed.