Мирные люди пропавшие без вести на Донбассе

Запрошуємо людей, що пережили полон та членів їх родин на свято Колодія (Масниці) в офісі Блакитного Птаха

0
Запрошуємо людей, що пережили полон та членів їх родин на свято Колодія (Масниці) в офісі Блакитного Птаха

Українське свято Колодій (Масниця) припадає на останній тиждень перед Великим постом. У 2018 році Колодій триває з 12 по 18 лютого. Свято Колодія бере свій початок з праслов’янських часів, до хрещення Київської Русі. Саме з нього з’явилась назва свята, а також народні гуляння, прив’язування колодки неодруженим парубкам та традиційні страви. Всі ці гуляння влаштовувались на честь весняного пробудження природи. Колодій — це бог шлюбу, примирення та злагоди. Він приходить до людей у цей тиждень, аби допомогти їм відновити втрачені за зиму сили та пробудитись разом із першим подихом весни.

Що ми будемо робити? Будемо знайомитись з давніми традиціями цього свята. Готувати та ласувати традиційними до свята варениками та млинцями. Кульмінацією свята буде обряд спалення опудала, як символ того, що згорають всі негаразди в минулому.

Запрошуємо всіх, хто відвідував наші майстерні раніше і тих, хто ще в нас не був.  А також  всіх, хто нещодавно повернувся з полону та членів їх родин.  Чекаємо на вас в офісі ГО «Блакитний птах»  в суботу 17 січня о 12.00. Зареєструватись та дізнатись деталі ви можете за телефоном +380 95 016 2622.

Захід проводиться за підтримки Фінського фонду місцевої співпраці в рамках програми підтримки та ресоціалізації осіб, що перебували в полоні та членів їх родин.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Поделиться:

Comments are closed.