Наприкінці вересня ми провели останній модуль тренінгу Вільні.

0

Протягом попередніх шести місяців команда Блакитний птах та команда тренерів наших партнерів ГО Побратими активно працювали над реалізацією тренінгу постравматичного зростання для людей, які пережили полон.

Як це було?

Про такий проект ми мріяли давно, адже подібні тренінги допомогають людям не лише подолати наслідки травматичних подій, а й створити нові соціальні звязки та поступово повернути людям якість життя, перейти з режиму виживання до якісті життя. Чи варто говорити про те, що зібрати людей, які мають досвід полону на глибоку, довгострокову групову роботу, є дуже непростим завданням?))) І ми це добре розуміли, тому команда Блакитний птах, перш ніж створити тренінг Вільні, провела не одну виїздну ресурсно-відновлювальну групу, де ми крок за кроком напрацьовували в учасників ресурс, вибудовували довіру та розуміння важливості більш глибокої роботи над собою. Перша така група відбулась рівно три роки тому!!! За два роки потому ми нарешті наважились на реалізацію 16-денного тренінгу.

А далі було багато кропіткої роботи: написання проекту, індивідуальна робота, групові зустрічі і ще багато-багато різної діяльності, без виконання якої ВІЛЬНІ точно б не відбулись. В квітні ми розпочали відбір на тренінг і на початок червня у нас була сформована група з 13 учасників. Потім були чотири дуже непрості місяці як для команди, так і для учасників. Ми працювали чотрити рази по чотири дні з періодичністю в 1 місяць (-+ пару днів), але і поза тренінгами відбувалось багато процесів. Це було дууже непросто, але кожного модуля ми спостерігали як змінюються учасники, як трансформується вибудованість тіла, міняється позиціонування, самооцінка, емоції та світосприйняття багатьох учасників.

Для кожного тренінг був про щось своє, але всі учасники мали змогу ближче познайомитись з собою справжнім, власними ресурсами, відновлювся доступ до спогадів, підвищувалась здатність бути в контакті з реальністю та власними емоціями. Це була можливість в безпечному середовищі знову зустрітись з власними травматичними досвідами та побачити їх під новим кутом, і можливо отримати там силу, щоб зростати.

Як поділився один з учасників: ” Я нарешті побачив справжніх живих людей навколо себе”.

Останній модуль, під назвою ” Переорієнтація” – для всіх був завершенням тренінгу, але для когось він став початком нової якості житття, нових приоритетів, відкриття нових горизонтів.

Тренінг проводився організацією Блакитний птах в рамках проекту «Підвищення доступності ефективних форм соціальної та психологічної підтримки людям, які пережили полон та піддавались тортурам».

Партнерами проекту стала громадська організація Побратими – дякуємо вам за плідне патнерство!!!

Особливо дякуємо United Nations Voluntary Fund for Victims of Torture за фінансову підтримку проекту!

Дякуємо Чернігівському освітній дім прав людини, за те що нас приймали всі 16 днів і створювали нам безпечне середовище.

Окремого допису заслуговують дві команди ( Блакитний птах та Побратими) , які працювали над проектом і робили дуже важливу, тонку роботу. Тому чекайте наступних дописів:)

Share.

About Author

Comments are closed.